کمپین نوروزی آکادمی دال ترید تا 100 درصد تخفیف!!!

نحوه ی ساخت تیک چارت و تایم فریم ثانیه ای و دلخواه در متاتریدر

متاتریدر یکی از پلتفرم های معاملاتی محبوب میان معامله گران ایرانی است، اما این پلتفرم در ظاهر ممکن است، ساده به نظر برسد و شامل ویژگی هایی که شما از یک پلتفرم معاملاتی میخواهید نباشد.

در اینجا لازم است که بگویم، اصلا گول ظاهر ساده ی این پلتفرم حرفه ای را نخورید. این پلتفرم ممکن است ظاهر یا UI چندان کاربر پسندی نداشته باشد، اما در عملکرد یک سر و گردن از دیگر رقیب های خود بالاتر است.

همانطور که میدانید تایم فریم هایی که متاتریدر ارائه میدهد، محدود است و شامل تایم فریم های یک دقیقه ای، 5 دقیقه ای، 15 دقیقه ای، 30 دقیقه ای، یک ساعته، 4 ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه است. حال، شما ممکن است یک معامله گر میان روزی باشید و بخواهید که معاملات اسکلپ بگیرید و برای این هم نیاز داشته باشید که رفتارهای حرکتی قیمت در تایم فریم کمتر از یک دقیقه را هم مشاهده و تحلیل کنید. یا اینکه ممکن است استراتژی های معاملاتی داشته باشید که براساس تیک چارت کار میکند یا ممکن است براساس رنکو چارت یا براساس رنج بارها باشد. در این حالت شما ممکن است از متاتریدر دلسرد بشوید و به دنبال جایگزینی برای این پلتفرم معاملاتی باشید.

باید به شما بگویم که لازم نیست وقت خود را صرف تحقیق در مورد بهترین پلتفرم معاملاتی تلف کنید، شما هر ویژگی که میخواهید میتوانید از دل متاتریدر به دست بیاورید. در یکی از مقالات در مورد یک اکسپرت فوق العاده برای متاتریدر به نام فیگارو بحث کردیم. این اکسپرت امکانات حرفه ای به متاتریدر میبخشید که شما را از خرید اشتراک های گران قیمت دیگر پلتفرم ها بی نیاز میکرد. در این مقاله میخواهیم شما را با یکی دیگر از اکسپرت های کاربردی برای متاتریدر آشنا کنیم که بتوانید از همان دیتاهای بروکر خود در متاتریدر، چارت های ثانیه ای از قبیل یک ثانیه تا 59 ثانیه و دیگر تایم فریم ها مانند 3 دقیقه و 3 ساعته و …. بسازید. همچنین میتوانید چارت براساس تیک، براساس پیپ و … هم بسازید. پس با ما همراه باشید تا نحوه ی نصب و کار کردن با این اکسپرت را به صورت مرحله به مرحله به شما یاد بدهیم.

نحوه ی نصب اکسپرت ساخت تایم فریم دلخواه در متاتریدر

برای نصب اکسپرت کافی است که فایل زیر را دانلود کرده و بعد آن را از حالت زیپ خارج کنید.

سپس فایل نصبی برنامه را اجرا کنید و در اینجا به صورت اتوماتیک تمام متاتریدرهایی که در ویندوزتان نصب است، تشخیص داده میشود و سپس بر روی هرکدام از متاتریدرها که میخواهید اکسپرت نصب بشود کلیک کنید و در آخر Install را بزنید.

تنظیمات اکسپرت ساخت تایم فریم دلخواه در متاتریدر

پس از اتمام نصب، اگر از قبل متاتریدرتان باز بوده یک بار آن را ببندید و دوباره باز کنید. سپس به بخش Expert Advisors در قسمت Navigator بروید و FX Blue – Custom Timeframe Generator را پیدا کنید.

سپس آن را بر روی چارت نماد معاملاتی دلخواهتان درگ یا بکشید. در این حالت با پنجره ی زیر روبه رو خواهید شد.

در اینجا به بخش Common بروید و گزینه ی Allow DLL Import را تیک بزنید و سپس به بخش Input بروید و در اینجا به تشریح تمام بخش ها خواهیم پرداخت.

 • BarPeriodSeconds: در اینجا اگر میخواهید که تایم فریم ثانیه ای یا دیگر تایم فریم ها را بسازید، آن را بر مبنای ثانیه بنویسید. به عنوان مثال برای چارت 10 ثانیه ای فقط کافی است، بنویسید 10. برای تایم 3 دقیقه، بنویسید 180 و …. (لازم به ذکر است که در این حالت برای بخش های BarPeriodTicks و RangeBarPips و RenkoBarPips هیچ عددی وارد نکنید و بذارید همان عدد صفر باشد.
 • BarPeriodTicks: در اینجا اگر میخواهید که چارت براساس تیک بسازید. کافی است که مقدار تیک را در بخش Value وارد کنید. برای این کار کافی است بر روی عدد 0 دوبار کلیک کنید. در این حالت هم دیگر بخش ها را بر روی عدد صفر قرار بدهید.
 • RangeBarPips: اگر میخواهید چارت رنج بار بسازید، در اینجا کافی است مقدار پیپ را وارد کنید و دیگر بخش ها را صفر قرار بدهید.
 • RenkoBarPips: اگر میخواهید که چارت رنکو بار بسازید، در اینجا کافی است مقدار پیپ را وارد کنید و دیگر بخش ها را صفر قرار دهید.
 • ShowAsOfflinePeriod: در اینجا برای چارت خود میتوانید نام تعیین کنید تا در دفعات بعدی راحت تر بتوانید چارت را باز کنید. به عنوان مثال من میخواهم چارت تایم فریم 10 ثانیه ای بسازم. بخش BarPeriodSeconds را بر روی 10 قرار میدهم و دیگر بخش ها را هم صفر میگذارم. حال برای اینکه بهتر یادم بماند که این تنظیمات مربوط به چارت 10 ثانیه ای است میتوانم در بخش ShowAsOfflinePeriod عدد 1010 را وارد کنم. تعیین عدد تاثیری بر روی چارت نمیگذارد و صرفا برای مشخص کردن نوع چارت برای شماست و میتوانید به هر عددی چارت را نام گذاری کنید.

تا اینجا آشنایی با تنظیمات اکسپرت برای ما کافی است و دیگر تنظیمات آن ویژگی های بیشتری هستند که در مواقع خاص به کار برده میشوند. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید، سوالتان را در بخش کامنت بیان کنید.

چگونه چارت ثانیه ای در متاتریدر بسازیم؟

برای ساخت چارت تایم فریم ثانیه ای، مثلا ده ثانیه ای کافی است که اول نماد معاملاتی خود را انتخاب کنید و چارت آن را باز کنید. سپس اکسپرت را بر روی چارت بکشید و در بخش تنظیمات اکسپرت، به بخش input بروید و عدد BarPeriodSeconds را به عدد ده تغییر بدهید. سپس برای اینکه بدانید که این تنظیمات برای ده ثانیه است، میتوانید در بخش ShowAsOfflinePeriod اسم مشخصی انتخاب کنید یا اینکه آن را تغییر ندهید.
سپس بر روی OK کلیک کنید و چندثانیه ای منتظر بمانید تا اکسپرت فعال بشود و با تصویر اینچنینی مواجه خواهید شد.

پس از اینکه این متن بر روی چارت به نمایش در آمد. به بخش File در بالای متاتریدر بروید و قسمت Open Offline را انتخاب کنید. در اینجا با لیستی از نمادهای معاملاتی روبه رو خواهید شد و به دنبال GBPUSD1010 بگردید. اگر اکسپرت را بر روی نماد معاملاتی دیگری کشیده اید، به دنبال اسم این نماد و همان اسمی که در بخش ShowAsOfflinePeriod انتخاب کرده اید بگردید.

در آخر دکمه ی Open را بزنید و یک صفحه ی جدید برای شما باز میشود. در این صفحه میتوانید به راحتی دیتای لایو و زنده ی ثانیه ای جفت ارز پوند دلار را مشاهده کنید.

به همین شیوه میتوانید تیک چارت، چارت رنج بار و رنکو بار بسازید.
در خصوص نصب و کار کردن با این اکسپرت اگر سوالی داشتید، حتما در بخش کامنت ها بیان کنید.

دیدگاه کاربران
 • محمد 12 فروردین 1402

  سلام
  چرا نمیشه دانلود کرد ؟

  • آکادمی دال ترید 12 فروردین 1402

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا دوباره امتحان کنید. الان مشکل رفع شده.
   با تشکر

 • jamshidsalimi48@gmail.com 19 فروردین 1402

  چرا نمیشه دانلود کرد ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *