کمپین نوروزی آکادمی دال ترید تا 100 درصد تخفیف!!!

دوره ی اصول موفقیت از ری دالیو

موفقیت، تعاریف مختلفی دارد و به همان اندازه هم میتواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. بنا به معیارهای مختلفی از قبیل سبک زندگی، نگرش ها، تجربه ها و محیط، رسیدن به موفقیت میتواند برای هرفردی متفاوت باشد. به عنوان مثال برای فردی، موفقیت ممکن است در داشتن سرمایه و مال و املاک زیاد باشد، برای فرد دیگری ممکن است موفقیت در کمک یا آموزش به دیگران و بهبود شرایط زندگی خود و اطرافیانش باشد. همه ی ما خواسته یا ناخواسته، اهداف و آرزوهایی داریم و براین باور هستیم که در صورت رسیدن به این اهداف و آرزوها، احساس موفقیت میکنیم. همه ی ما، در راه رسیدن به این اهداف، حتی برای یک بار هم شده قدم در این راه برداشته ایم و به این درک رسیده ام که مسیر رسیدن به موفقیت اتوبانی صاف و هموار نیست، بلکه مسیری پر پیچ و خم با موانع و چالش های فراوان است. نقطه ی تمایز افراد موفق و غیر موفق هم برمیگردد به تصمیمات و نحوه ی عکس العمل شان در هنگام مواجه شدن با مانع ها و مشکلات. اغلب این چالش ها و موانع برای ما جدید هستند و حتی ممکن است با وجود داشتن شاخصه هایی مشترک با چالش های دیگر افراد، همچنان ویژه و مختص به فرد باشند. برای حل چنین چالش هایی، تنها منجی واقعی خودمان هستیم و نیاز داریم که براساس منطق و تصمیات خودمان به جنگ با این مشکلات برویم. این منطق و تصمیات هم غالبا برگرفته از تجربیات گذشته است و تجربیات گذشته هم ناشی از شکست ها و موفقیت در چالش های گذشته هستند. پس، تا چالشی در مسیر نباشد، تجربه ای کسب نخواهد شد و تا تجربه ای کسب نشود، موفقیتی هم به دست نمی آید.
یکی از زیباترین تعاریف موفقیت ازآن وینستون چرچیل است که میگوید« موفقیت چیزی جز رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق نیست.»
در این مسیر، بنا به بزرگی هدف، چالش ها و موانع راه هم ممکن است بزرگتر و سخت‌تر باشند. داشتن عزمی راسخ و اشتیاق رسیدن به هدف، مولفه هایی کلیدی در این مسیر هستند. به طور کلی، بیشتر این چالش ها و موانع به گونه ای در ارتباط با همدیگر هستند و نقاط مشترکی باهم دارند و شما با کسب تجربه در حل آنها میتوانید با اراده ای استوارتر و اعتماد به نفس بیشتری قدم در راه حل چالش بعدی بردارید.
سوای چالش های مسیر، ما با چالش های مهمتر دیگری هم روبه رو هستیم و یکی از مهترین این چالش ها، نحوه ی طرز فکر و نگرش ما نسبت به موقعیت ها و واقعیت های زندگی است. همانطور که میدانید همه ی انسان ها به نوعی ویژه و منحصر به فرد هستند. این موضوع ناشی از عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک، تربیت خانوادگی و اجتماع و… است. حال، تقریبا غیرممکن است که فردی به تنهایی بتواند در همه ی زمینه ها به بهترین شکل ممکن عمل کند و نیازمند کمک یا راهنمایی از فرد دیگری نباشد. بسته به بزرگی اهداف شما، طی کردن مسیر موفقیت ممکن است به تنهایی امکان‌پذیر نباشد و نیازمند نظرات یا راهنمایی افراد دیگری باشید.
قدم گذاشتن در مسیر موفقیت و داشتن استمرار در این مسیر تا رسیدن به خواسته ها همانند هر عمل دیگری در زندگی، نیازمند یک مولفه ی خیلی مهم است که در صورت نداشتن آن، ممکن است مسیر ما سخت‌تر، پیچیده‌تر و حتی رسیدن به هدف را برای ما غیرممکن سازد. این مولفه ی مهم چیزی جز نظم نیست. نظم هم برگرفته از اصول و قواعدی از پیش تعیین شده است. همانطور که میدانید، عملکرد هر سیستم یا ماشینی بدون داشتن نظم و قواعدی خاص غیرممکن است، ما انسان ها هم از این قاعده مستثنی نیستیم.
پس، ما بدون داشتن اصول و قواعدی، نمیتوانیم نظم داشته باشیم و بدون داشتن نظم هم نمیتوانیم از پس چالش های مسیر رسیدن به موفقیت برآییم.
این مسئله ای است که همه ی افرادی که به موفقیت خودساخته رسیده اند، به این موضوع اقرار میکنند. یکی از این افراد موفق و تاثیرگذار در جهان، آقای ری دالیو است. ایشان بنا به گفته ی خودشان به مرحله ای از زندگی رسیده اند که موفقیت در مسائل شخصی دیگر جوابگوی نیازهای ایشان نیست و هدف زندگی شان این است که به دیگران در رسیدن به موفقیت هم کمک کنند و اگر نتوانند در این راستا موفق عمل کنند، در واقع موفقیتی هم کسب نکرده اند.

زندگی نامه ی ری دالیو

ریموند توماس دالیو، متولد 8 آگوست 1949 در جکسون هایتس نیویورک. پدر ایشان، ماریو دالیو، نوازنده ی موسیقی جاز در کلوب های موسیقی نیویورک بود و مادرشان هم خانه دار بود. دالیو رگه ای ایتالیایی دارد و در سن هشت سالگی در ایام فراغتش کارهای مختلفی از قبیل کمک در کارهای کشاورزی و برف روبی ساختمان ها و … انجام میداد. در 12 سالگی در یکی از کلوب های گلف کار میکرد و در اینجا توانست با بعضی از سرمایه گذاران وال استریت آشنا بشود. در همین ایام با آقای گئورگ لیب، یکی از کارکشته های وال استریت آشنا شد و توانست با بازارهای مالی آشنا شود. در سن 12 سالگی معامله گری را شروع کرد و توانست با خرید سهام هایی، سرمایه ای چند صدهزار دلاری برای خود به دست بیاورد.
در ایام دبیرستان، ایشان دانش آموز متوسطی بود و چندان علاقه ای به مباحث آموزشی مدرسه نداشت و اعتقاد داشت که چندان کاربردی نیستند. برهمین اساس برای ورود به دانشگاه، مقداری به مشکل برخورد و سرآخر توانست در دانشگاه لانگ آیلند، در رشته ی اقتصاد قبول شود. بعدا هم توانست در دانشگاه هاروارد مدرک دکترای مدیریت بگیرد.
پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه لانگ آیلند، برای مدتی در New York Stock Exchange به عنوان دفتردار کار کرد.
بعدها پس از قبولی در دانشگاه هاروارد، به کمک چندتن از دوستانش در آپارتمان خودش، شرکتی را تاسیس کرد که بعدها به نام بریج واتر (Bridgewater) شناخته شد.
ایشان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه هاورد، به همراه همسرشان به شهر ویلتون در ایالت Connecticut نقل مکان کرد و در آنجا برای New York Stock Exchange به عنوان معامله گر بازار آتی کامودیتی شروع به کار کرد. بعدا، به عنوان معامله گر ارشد بازار آتی کامودیتی در شرکت Dominick & Dominick LLC کار کرد. در سال 1974 در یک سازمان معاملاتی به نام Shearson Hayden Stone که توسط سندی ویل اداره میشد، به عنوان معامله گر و بروکر بازار آتی شروع به فعالیت کرد. شغل اصلی ایشان در این سازمان این بود که به افراد مختلف از قبیل کشاورزان و دامداران و … در زمینه ی مدیریت ریسک و سرمایه شان مشاوره بدهد. از آنجایی که این شغل چندان باب میل ایشان نبود، با رئیس سازمان هم درگیری های زیادی داشت و سرآخر روزی در یکی از مراسمات اداره، ایشان در حال مستی، مشتی به صورت رئیس سازمان زد و از اداره اخراج شد.
بعد از این اتفاق، آقای دالیو، تمام وقت خود را صرف شرکت خود، بریج واتر کرد. ایشان براساس تجربه های کاری و آشنایی هایی که در این سازمان ها کسب کرده بود، توانست اعتماد چندتن از سرمایه گذاران بزرگ را جلب کند و بتواند مدیریت سرمایه آنها را به عهده بگیرید.
نقطه ی عطف پیشرفت بریج واتر، وقتی بود که شرکت مک دونالد، برای مدیریت سرمایه های خود قراردادی با شرکت بریج واتر بست و پس از آن شرکت بریج واتر به سرعت میان سازمان های مدیریت سرمایه پیشرفت کرد و نام و نشان خاصی برای خود به دست آورد. پس از آن هم توانست قراردادهایی با شرکت های بزرگتر دیگری مانند World Bank و Eastman Kodak و تعداد زیادی از شرکت های بیمه و صندوق های ذخیره دولتی و شخصی ببندد. در سال 2007 میزان سرمایه ای که آنها مدیریت میکردند به بیش از 50 میلیارد دلار رسید.


پس از مشهور شدن بریج واتر و عملکرد فوق‌العاده ی آنها به عنوان یک هج فاند، آقای ری دالیو در سال 2008 کتابی تحت عنوان “نحوه ی کارکرد ماشین اقتصاد” نوشت. در این کتاب ایشان به شرایط اقتصادی و محرکه های آن اشاره کرده اند و همچنین به بحرانی که ایشان احتمال میدادند در سال 2008 اتفاق بیافتد، اشاره کرده اند.
سپس در سال 2011 کتابی 123 صفحه ای تحت عنوان اصول نوشتند که در این کتاب به فلسفه ی سرمایه گذاری و مدیریت سازمانی پرداخته اند. در همین سال ایشان سرمایه خیلی از شرکت های مهمی از قبیل SERS و Kodak و General Motors و …. را مدیریت میکردند. در سال 2012 هم موسسه ی بلومبرگ ایشان را جزو 50 فرد برتر تاثیرگذار در جهان قرار داد. سازمان Institutional Investor’s Alpha ایشان را دومین فرد ثروتمند در لیست خودشان قرار داد.
امروزه، شرکت بریج واتر، بزرگترین هج فاند دنیا محسوب میشود و مقدار سرمایه تحت مدیریت آنها به بیش از 150 میلیارد دلار میرسد و از زمان تاسیس تا به امروز توانسته بیش از 52 میلیارد دلار سود به مشتریانش برساند.

اصول موفقیت ری دالیو

ری دالیو در سال 2005 کتابی به نام اصول موفقیت (Principles For Success) نوشتند که پس از انتشار آن جزو پرفروش ترین کتاب ها قرار گرفت که توانست بیش از دو میلیون نسخه از کتاب را به فروش برساند. ایشان پس از مدتی در کانال یوتیوب شان، مطالب اصلی این کتاب را در قالب مجموعه ویدیوی انیمیشنی جذاب به تصویر کشیدند. این مجموعه ویدیو، هشت قسمت است که آکادمی دال ترید به صورت کاملا تخصصی آن را ترجمه کرده و به صورت رایگان در اختیار معامله گران عزیز قرار داده.

قسمت اول: ندای ماجراجویی

در قسمت اول ایشان با اهمیت تصمیم گیری و یادگرفتن از اشتباهات گذشته بحث میکنند. همانطور که میدانید ما به عنوان یک معامله گر همیشه مجبور هستیم در بازار تصمیم بگیریم و این تصمیم گیری هم کار چندان ساده ای نیست. برای داشتن تصمیمات بهینه و درست تر ما نیاز داریم که براساس اصولی زندگی کنیم و هدف این دوره هم این است که به شما شیوه ی ساختن اصول زندگی را یاد بدهد.

قسمت دوم: با آغوش باز به سمت واقعیت ها برو و با اونها کنار بیا

🖋 واقعیت، مفهومی که خیلی از ماها سعی میکنیم نادیده اش بگیریم و فکر میکنیم که با بی توجهی به آن میتوانیم از بار درد و رنجی که بر دوشمان است بکاهیم. ما معامله گران، به عنوان کسانی که همیشه و هر لحظه باید تصمیم بگیریم و برای این تصمیم گیری ها هم همیشه برسر دوراهی هستیم که آیا بالا میرود یا پایین، نیاز به ذهنی آرام و تفکری منطقی داریم.

یک ذهن آشفته که مدام ترس از عقب ماندن از بازار یا عقب ماندن از موفقیت های دیگران را دارد، نمیتواند واقعیت های زندگی اش را به خوبی ببیند و صرفا کورکورانه به دنبال کسب موفقیتی مبهم است.

🔰 در این قسمت، آقای دالیو بر روی قبول واقعیت ها و نحوه ی کسب تجربه و پیدا کردن اصول از اشتباهات گذشته حرف میزنند. همچنین به مسئله ی مدیتیشن اشاره میکنند که اگر با این موضوع و نحوه ی انجام آن آشنایی ندارید، میتوانید به مقالات یا دوره ی مدیریت ریسک و سرمایه آقای کاپری مراجعه کنید.

قسمت سوم: پروسه ی پنج مرحله ای

🖋 موفقیت در زندگی، موضوعی است که همه ی ما خواسته یا ناخواسته، قلبا دوست داریم به آن برسیم. موفقیت میتواند اشکال مختلفی به خود بگیرید و بنا به شخصیت افراد متفاوت باشد. عده ای ممکن است به دنبال کسب درآمد مطلوبی باشد و عده ای دیگر ممکن است به دنبال جایگاه مطلوب میان اعضای خانواده و یا حتی در سطح شهر و کشور باشند و همچنین میتواند طیف وسیعی از موفقیت های کوتاه مدت را هم شامل بشود.

ولی آیا به نظر شما رسیدن به موفقیت، مسئله ای ذاتی است یا هر کسی با تلاش و کوشش میتواند به آن برسد؟ در این ویدیو از زبان آقای ری دالیو مراحل رسیدن به موفقیت و طرز فکری که باید داشته باشید را یاد خواهید گرفت.

قسمت چهارم : پرتگاه

🖋 اتفاقات ناگوار و غیرقابل پیش بینی جز جدایی ناپذیر زندگی ما هستند. هرکدام از ما، هر لحظه ممکن است شاهد اتفاقات و حوادثی در زندگی مان باشیم که اصلا تصورش را هم نمیکردیم. یا ممکن است در زندگی با اعتماد به نفس بالایی، پیش بینی هایی بکنیم و سرآخر این پیش بینی ها اتفاق نیافتد و برای ما هزینه های گزافی به بار بیاورد.

🔰 چنین اتفاق ناگواری برای آقای دالیو در سال 1982 اتفاق افتاد که منجر شد تمام زندگی اش را از دست بدهد. در این قسمت داستان این اتفاق و تجاربی که آقای ری دالیو از این اتفاق کسب کرده اند را خواهید دید.

قسمت پنجم : همه چیز یک دستگاه است

🖋 در زندگی ممکن است شاهد اتفاقاتی باشیم که درک کردن آنها برای مان سخت باشد و هیچ ایده ای هم نداشته باشیم که این اتفاق به چه علت و دلیلی اتفاق افتاده.
🔰 در این قسمت از دوره، آقای ری دالیو به این موضوع پرداخته اند که همه ی اتفاقات دنیا به نوعی تکراری هستند و ما با بررسی گذشته و گرفتن الگو از آن میتوانیم تصمیمات بهتری برای چالش های زندگی مان بگیریم.

قسمت ششم: دو مانع مهم در زندگی شما

🖋 زندگی انسانی ما هیچوقت براساس قاعده و روال خاصی پیش نمیره و در این مسیر مدام با مانع های مختلفی روبه رو میشویم و همین مانع ها در نحوه ی تصمیم گیری های ما هم تاثیر گذار خواهند بود.
🔰 در این قسمت از دوره، آقای ری دالیو به دو مانع مهم از زندگی که هرکدام از ما ممکن است با آنها رو به رو بشویم را توضیح میدهند.

قسمت هفتم: به شدت روشنفکر باشید

🖋 به احتمال زیاد، هرکدام از ما این حس را در وجود خودمان داریم که دوست داریم، همیشه حق با ما باشه و همیشه آن اتفاقی که ما فکر میکنیم درسته، اتفاق بیافته. این افکار ناشی از ایگو و نقاط ضعف پنهان مان است.
میدونید که، موفقیت چیزی نیست که به سادگی به دست بیاد و نیازمند استعداد، پشتکار و تلاش زیادی است. هرکدام از ما در زمینه ای خاص استعداد داریم و خیلی کم پیش میاد که فردی در همه ی زمینه ها استعداد داشته باشه. برای پوشش این ضعف، بهترین و کارآمدترین راه اینه که با افرادی که در زمینه های مختلفی استعداد دارن، همفکر و همکار شویم.

🔰 در این قسمت از دوره، آقای ری دالیو به این موضوع میپردازن که شما چگونه میتونید روشنفکر شوید و اینکه ایشان چگونه توانستن بزرگترین و موفق ترین هج فاند دنیا را راه بیاندازن، حرف میزنن.

قسمت هشتم(پایانی) : جانانه مبارزه کن!

🖋 تا اینجا یادگرفتیم که نگرش آقای ری دالیو در مورد نحوه ی رسیدن به موفقیت و کنار آمدن با واقعیت های زندگی، چالش ها و نقاط ضعف، چگونه است.
🔰 در این ویدیو، ایشان به مرحله ای اشاره میکنن که هرکسی که توانسته باشه نیازهای اولیه خود مطابق هرم مازلو رو مرحله به مرحله طی کرده باشه، خواه ناخواه پا به این مرحله ی مهم میگذاره. برای دیدن ادامه ی ماجرا و سخنان پایانی آقای ری دالیو شما را به دیدن این ویدیو دعوت میکنم.

دیدگاه کاربران
  • مرضیه نفر جدید 8 فروردین 1402

    استفاده کردن از تجربه کسی که خودش تریدر موفقی هست بهترین چیز ممکنه – واقعا از ادمین های سایت کمال تشکر رو دارم فوق العاده ایده خوبی بود و اصلا همچین چیزی رو تو سایت های ایرانی ندیده بودم – نهایت تلاشم رو خواهم کرد از تجربیات این تریدر بزرگ نهایت استفاده رو بکنم –

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *