کمپین نوروزی آکادمی دال ترید تا 100 درصد تخفیف!!!

ساخت ذهنیت موفق معامله گری (بخش اول)

امروز میخواهم که نکاتی مفید و مختصر در مورد نحوه ی ایجاد ذهنیتی موفق در معامله گری خدمتتون عرض کنم. شما اگر ذهنیتی موفق در معامله گری نداشته باشید، مثل این میماند که خلاف جریان احساسات، ترس ها و افکار و عادات ناخودآگاهی حرکت کنید که لازمه ی موفقیت شما در معامله گری هستند. به احتمال زیاد تا به حال این احساس رو تجربه کرده باشید و کاملا درک کرده باشید که چه عواملی دست و پای شما را برای رسیدن به سوددهی مستمر میبندند.

ذهنیت معامله گری شما متشکل از سه چیز است:

 •  ارتباطات عصبی- فیزیولوژیکی ذهن شما
 • طرز تفکر یا سطح هوشیاری شما
 • شرایط فیزیولوژیکی بدن شما

 

بیشتر معامله گرها فکر میکنند که مشکل از سیستم معاملاتی آنهاست که نمیگذارد آنها به سوددهی برسند. ولی این رو بدانید که من سال هاست که مدام دارم یک سیستم معاملاتی را به هزارها دانشجو یاد میدهم و برای همگی هم کاملا یکسان توضیح داده ام ولی بازهم با این وجود عده ای بسیار زیادی به سوددهی رسیده اند ولی بازهم عده ای هستند که مدام علت عدم موفقیت خودشان را به گردن سیستم معاملاتی که دارند میاندازند.
به نظر شما تفاوت بین این دو دسته از معامله گرها چی هستش؟

ذهنیت معامله گری آنها

خب در این مقاله من میخواهم که نکاتی مهم در مورد ذهن، مغز و اینکه چگونه بتوانید ذهنیتی موفق ایجاد کنید حرف خواهم زد. در بخش اول از این مقاله من بیشتر روی نکته ی اول تاکید میکنم و در بخش دوم مقاله به دو نکته ی دیگر میپردازم.

 

اتصالات نورو-فیزیولوژیکی مغز شما(ذهن شما چگونه کار میکند)

وقتی که مغز شما دچار تغییراتی میشود، ذهن شما هم بالطبع تغییر میکند و بالعکس. این دو با همدیگه مرتبط هستند و به کمک همدیگر میتونند ذهنیت معامله گری در شما ایجاد کنند. نورون های که با همدیگه مرتبط هستند با همدیگر هم کار میکنند و فعالیت های عصبی منجر به ایجاد ساختارهای نورونی جدید میشود( این نورون ها ممکن است منفی باشند یا مثبت). افکار ساده ی بی ربطی که شما در گذشته، حال یا آینده کسب میکنید، میتوانند تاثیرات بسزایی در ذهنیت معامله گری شما داشته باشند.

بدانید که در ذهن شما یک بخش جدای مختص به ذهن معامله گری نداریم. شما در گذشته هرتجربه ای کسب کرده باشید میتواند در ایجاد ذهنیت معامله گری شما اثر بگذارد.
نکته ی مثبتی که اینجا وجود دارد این است که ذهن شما قابلیت انعطاف پذیری دارد و میتواند خود را بنا به شرایط جدید تغییر بدهد. هرگونه تغییرات جزئی در مواد شیمیایی مغز شما یا ضربان قلب شما میتواند بر روی تمرکز، حافظه و احساسات شما اثر بگذارد که همه ی اینها برای ساخت یک ذهنیت موفق لازم و ضروری هستند.
بهترین راه حل ها برای اینکه شما بتونید ساختار مغز خودتان را تغییر بدهید و بتوانید به طور کلی ساختاری جدید بسازید شامل موارد زیر است:

 • تمرینات ERT
 • باشگاه ذهنی یا استفاده از فرکانس های ذهنی (binaural beats)
 • سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب

 

به طور کلی ذهن شما سه عملکرد اساسی دارد:

 • نظم و مقررات (مثلا اقدامات غریزی که برای زنده ماندن انجام میدهد، ادراکات و غیره که از طریق برانگیخته کردن یا مانع شدن بعضی از نورون ها انجام میشود)
 • یادگیری (ایجاد سیناپس ها، مسیرها و مدارهای جدید با تقویت یا تضعیف جریان های فعلی)
 • انتخاب (استفاده از ادراکات و تجربه ها و حرکت به سمت آنچه که ارزشمند است یا نه)

این سه عملکرد اساسی برای همه ی فعالیت های مغزی حیاتی هستند، به خصوص در ایجاد ذهنیت معامله گری.

 

نظم و مقررات

اگه شما ذهنتان و سیستم عصبی تان را عادت نداده باشید که بتواند آرامش خود را حفظ کند و آرام و عمیق نفس بکشد، آن موقع معامله های شما هم بیشتر تحت کنترل احساسات، واهمه و ترس قرار میگیرد. در این حالت شما جزئیات زیادی را نخواهید دید و تصمیمات غیرمنطقی میگیرید. (شما دیگر براساس سیستم معاملاتی تان معامله نمیکنید بلکه براساس ترس و ریسک کردن های متعدد معامله میکنید). شما میتوانید ذهنتان را به وسیله ی تمرین کردن و انجام تمرینات یوگا و نفس کشیدن آرام کنید.

 

یادگیری

بهترین راه ها برای تقویت پروسه ی یادگیری تان شامل موارد زیر است:

 • کار کردن با یک مربی
 • با تمرین و مطالعه به ذهن خود یاد بدهید تا مطابق سیستم های قانونمند عمل کند.
 • تمرین کردن در بازار تا بتوانید بازخوردهای متنوعی کسب کنید

 

انتخاب

همگام با پروسه ی یادگیری، تجربیاتی که در بازار کسب میکنید هم اطلاعات و بازخوردهای مفید زیادی به شما میدهد تا اینکه بتوانید به سمت اهداف و مسیرهای بروید که برای معامله گری شما سودمند و ارزشمند است. این کار با تشخیص مواردی که به سوددهی شما کمک میکند و خودداری کردن از مواردی که مانع شما میشود، انجام میشود.
ذهن شما استراتژی هایی برای بقا دارد (فیزیکی و فیزیولوژیکی) که کاملا در سلول های عصبی شما حک شده. حال این استراتژی ها میتواند برای ذهنیت معامله گری شما مفید باشد یا مضر. خوب است که بدانید، وقتی ذهن شما از استراتژی های بقا استفاده میکند، یا در شرایط نامتعارف قرار میگیرد، مدام سیگنال های خطری در ذهن شما ایجاد میکند که این سیگنال ها میتواند بر روی عملکرد عصبی شما اثر بگذارد.

بعضی از این استراتژی های بقا شامل موارد زیر است:

 • در دنیایی که مدام در حال تغییر است ذهن شما مدام به دنبال ثبات و پایداری است
 • مدام سعی میکند آنچه که با همدیگه مرتبط است را باهم جدا بکند و به آنها روابط فاعل/مفعولی بدهد.
 • مدام از درد و خطر گریزان است و به دنبال لذت است

 

متوجه شدید که این استراتژی ها چگونه میتواند برای ساخت ذهنیت معامله گری شما مفید یا مضر باشد؟ آیا یکی از این سه استراتژی اثر بیشتری دارد؟
احتمالا تا به حال درک کرده باشید که این استراتژی ها چه تاثیری در معامله گری شما میگذارند. این اولین قدم شما برای رسیدن به خودآگاهی و ساختن یک معامله گر ثابت قدم و با تدبیر از خود است. شما اگر بتوانید این مانع ها را تشخیص بدهید و بتوانید آنها را تغییر بدهید میتوانید تفاوت های عظیمی در خود احساس کنید و مسیر سوددهی را برای خودتان هموارتر کنید.
جدای از این سه عملکرد اساسی که تاثیر بسزایی در ذهنیت معامله گری شما دارند، عملکرد فیزیکی بدن شما هم بر پروسه ی یادگیری شما تاثیرات خیلی مهمی میگذارد.
خبر خوب اینه که شما میتوانید به طور کامل و ازنو ذهنتان را بنا به خواسته ی خودتان تغییر بدید و شرایط لازم برای ایجاد یک ذهنیت موفق معامله گری را در خود ایجاد کنید. جدای از اینها تنها موارد دیگری که نیاز دارید شامل کار با یک مربی و یک برنامه ی آموزشی منظم و تلاش است.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد که ایده های خوبی به شما داده باشد و دانسته باشید که برای ایجاد یک ذهنیت معامله گری موفق به چه شرایطی نیاز دارید.
در بخش دوم مقاله به طور مفصل در مورد بقیه نکات حرف خواهم زد.

ترجمه شده توسط آکادمی دال ترید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *