خانواده ی دال ترید متشکل از معامله گران خوش فکر و مستعدی است که مشتاقانه به دنبال کسب یادگیری اصولی و علمی و درآمد از بازارهای مالی هستند...

 ده نکته مهم در معامله گری

تمیز –  روشن  –  ساده  –  اصیل  –  سالم  –  بی آلایش  –  واقعی  –  طبیعی  –   بی عیب  –  کامل

سعی کنید بعد از خواندن هر کدام این کلمات کمی به آنها فکر کنید.اینها کلماتی هستند که حس خوبی را به انسان منتقل می کنند.

هر فردی با دارا بودن این خصوصیات ، نظم ذهنی خود را حفظ کرده و از حالت سکون و بی برنامگی که مانع رسیدن به موفقیت است دور می شود.

 آنچه که در این مقاله در مورد آن بحث می کنیم به عنوان یک روش یا استراتژی خاص نیست بلکه این موضوعات به عنوان اصول اولیه معامله گری است که معامله گران با داشتن این ویژگی ها بهترین گزینه و بهترین تصمیمات را در مواقع لزوم می گیرند.

1: بیش از حد فکر کردن

بیش از حد فکر کردن می تواند تمرکز ما را از بین ببرد. افرادی که بیش از حد در مورد موضوعی نگران هستن با این کار در تصمیم گیری به موقع دچار مشکل شده و عملا کنترل شرایط موجود را سخت می کنند و و این برای یک معامله گر بسیار خطرناک است.
در واقع عجولانه تصمیم گرفتن هم نقطه مقابل این معضل ذهنی است.
شما باید با آگاهی و دانش کافی همراه با نظم ذهنی تصمیمات و دلایل انجام آن را در ذهن خود دسته بندی کرده و نسبت به شرایط بهترین گزینه را انتخاب کنید.

2: همیشه به روز باشید

بروز بودن به شما کمک می کند که از شر اطلاعات و مطالب کم اهمیت خلاص شده و با اطلاعات بروز و هماهنگ با شرایط حال در تصمیم گیری ها بهترین انتخاب را داشته باشید.

3: منظم باشید

اولین قدم برای نظم، مرتب بودن چارت و خالی بودن از خط و خطوط زیاد است
سعی کنید به چارت ساده نگاه کنید و هر چیزی که مهم نیست و مانع تحلیل شما از وضعیت حال نمودار است خلاص شوید.
خطوط زیاد در چارت باعث آشفتگی ذهنی شده و سردرگمی یا عدم اطمینان را به همراه دارد در نتیجه مدیریت معاملاتی شما را در معرض خطر قرار می دهد.
افراد منظم طبق سیستمی برنامه ریزی شده عمل می کنند. با داشتن نظم ذهنی و نظم در انجام کارهای روزانه سازماندهی مناسبی برای استفاده از زمان و فرصت ها ، برای شما به وجود می آورد.

4: اخبار را بخوانید،و به نظرات دیگران توجه نکنید

دنبال کردن اخبار و وقایع روز بسیار به شما کمک می کند اما صرفا اخبار را پیگیر باشید نه تحلیل و تفسیر ارائه شده توسط افراد مختلف که در مورد اخبار اظهار نظر می کنند. یکی از اثرات مخرب این تفاسیر در تحلیل، سردرگمی و ایجاد بی نظمی در ذهن است.
حتی اگر تحلیل و تفسیر منظمی را از منابع معتبر دریافت می کنید ابتدا همیشه آن تحلیل را زیر سوال ببرید. به یاد داشته باشید که هر کسی ممکن است اشتباه بکند.
تجزیه و تحلیل و پیگیری اخبار به منظور به دست آوردن اطلاعات بسیار عالی است و نباید آن را نادیده گرفت.
اطلاع داشتن از وقایع ، تصمیمات و آمار های اقتصادی می تواند شما را در بهترین حالت خود نگاه دارد ، اما به یاد داشته باشید صرفا پیگیری اخبار ملاک نیست تجزیه و تحلیل این اخبار با توجه به شرایط موجود بسیار مهم است.

5: روی ثبات تمرکز کنید

رمز موفقیت در معامله گری ، ثبات قدم و مداومت است و پایداری در انجام فعالیت ها می تواند شما را به نتیجه برساند.
صرفا تلاش و سخت کوشی عامل دستیابی به موفقیت نیست ، بلکه داشتن ثبات قدم شما را به موفقیت می رساند.
بسیاری از افراد موفق در دنیا بر این باورند که عالی بودن به معنای انجام تعداد زیادی کار در طول روز نیست ، بلکه داشتن برنامه ریزی در انجام کارهای کوچک در طول روز و به مدت طولانی و مداوم است که آنها را به موفقیت رسانده است.

6: چندان حریص نباشید

بر خلاف تصور عموم حریص بودن صفت خوبی است اما در رسیدن به اهداف و موفقیت این تعریف درست است.

حریص بودن به سرانجام رساندن وظایف و دستیابی به موفقیت می تواند شما را یاری دهد ، اما به یاد داشته باشید این صفت را در هنگام رسیدن به موفقیت در معاملات روزانه بکار نبرید چرا که ممکن است تمام زحمات شما را به واسطه ماندن در پوزیشن به منظور کسب سود بیشتر از بین ببرد.

( موفقیت از انجام کار ها و وظایف کوچک در طول روز به طور مداوم حاصل می شود. )

7: مجموعه مهارت های معامله گری خود را گسترش دهید

یادگیری مطالب جدید درباره بازار اهمیت بسیار زیادی دارد. افزایش مهارت در زمینه تحلیل تکنیکال و افزایش درک و آگاهی در زمینه مسائل اقتصاد کلان یا تحلیل بنیادی  محرکه اصلی شما برای دستیابی به موفقیت در این حرفه است.

یادگیری و ارتقای دانش معاملاتی در دراز مدت می تواند بسیار مهم و تاثیر گذار باشد. این مسئله باعث می شود در حرفه ی معامله گری به بلوغ و تکامل دست پیدا کنید.

8: متعهد باشید

در یک تعریف کلی تعهد در واقع میزان اشتیاق فرد به انجام وظایف بوده و احساس مسئولیت فرد نسبت به اهداف مورد نظر است.

دستیابی به تعهد در یک روز اتفاق نمی افتد و نیازمند ایجاد اشتیاق و حس مسئولیت پذیری است . شما با داشتن تصویری واضح از اهداف و مسیر موفقیت خود و ایجاد شور و شوق جهت رسیدن به هدف خودتان، متهد بودن را در ذهن خود پرورش می دهید.

9: به معامله گری مانند یک شغل تمام عیار نگاه کنید!

شما باید به این باور برسید که معامله گری می تواند یک شغل تمام عیار با شرایط ایده ال باشد.

درآمد و زمان کاری و تمامی شرایط این کار به تصمیم شما بستگی دارد و هر چه بیشتر تلاش کنید و صبوری داشته باشد ، به یک معامله گر موفق و سودده تبدیل می شوید.

10: خودتان را بشناسید

انسان ها در مسیر رشد و رسیدن به اهداف خود، معمولا به این سوال مواجه می شوند.

در واقع خودشناسی برای کسب موفقیت در تمام ابعاد مختلف زندگی مهم و ضروری است.

خودشناسی جزء عوامل موثر در رسیدن به موفقیت شغلی محسوب می شود و با آگاهی بر تمام حالات درونی  و تقویت نقاط ضعف و قوت خود به این امر مهم  دست پیدا می کنید.

جمع بندی:

موفقیت در معامله گری به عنوان یک شغل تمام وقت نیازمند ایجاد یک سری تغییرات در مسیر زندگی افراد است . داشتن نظم ذهنی در کنار مطالعه و یادگیری مداوم و داشتن ثبات قدم و بسیاری از فعالیت های مربوط به خودشناسی همگی ابزارهای رسیدن به موفقیت در معامله گری است.

تمام این مهارتها و بسیاری دیگر از مهارتهای معاملاتی از جمله مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک به صورت کاملا علمی در دوره روانشناسی معامله آقای کریس کاپری گرد اوری شده و شما با به همراه داشتن این ابزار در کنار استراتژی خود می توانید قدم در مسیر رسیدن به اهداف خود را آغاز کنید.

نظر خود را بیان فرمایید.

ارسال دیدگاه

آکادمی دال ترید

مرجع آموزش های اصیل در حیطه ی بازارهای مالی از قبیل بورس، فارکس، کریپتو و سهام های بین الملل

آخرین مطالب

دوره های آموزشی

مقالات مرتبط

روانشناسی معامله گری

دوره ی اصول موفقیت از ری دالیو

موفقیت، تعاریف مختلفی دارد و به همان اندازه هم میتواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. بنا به معیارهای مختلفی از قبیل سبک زندگی، نگرش ها،

ادامه مطلب »
پرایس اکشن

الگوی اسپایک بیس

نوشته شده توسط استیو دبلیوترجمه شده توسط آکادمی دال ترید پس از یک حرکت جنبشی یا اسپایکی در چارت، قیمت شروع به اصلاح میکند. این

ادامه مطلب »
روانشناسی معامله گری

20 عادت یک تریدر موفق

بسیاری از مردم به دلیل لایف استایل خاصی که از بعضی تریدر ها در شبکه های اجتماعی می بینند جذب معاملات فارکس می شوند. تصاویر

ادامه مطلب »