کمپین نوروزی آکادمی دال ترید تا 100 درصد تخفیف!!!

دوره آموزش مقدماتی فارکس کریس کاپری

دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری

بازار مالی فارکس، بزرگترین بازار مالی جهان، با داشتن حجم معاملاتی بیش از 6.6 تریلیون دلار در روز، جایگاه ویژه ای میان معامله گران در سراسر جهان دارد.

مسئله ای که در مورد بازارهایی مثل سهام وجود دارد، دخالت و دستکاری شرکت ها و بانک ها و دولت ها در آن ها است؛ و به راحتی می توان قیمت سهام با نقدینگی کم را دستکاری کرد، اما این مشکل در بازار فارکس به واسطه حجم عظیم نقدینگی و غیرمتمرکز بودن آن، وجود ندارد.

بازار فارکس، در 5 روز از هفته و 24 ساعته فعال است. شما در هر نقطه ای از جهان می توانید، صرفا با یک گوشی یا سیستم و دسترسی به اینترنت، از این بازار جهانی کسب درامد کنید.

در بازار فارکس یا بازار تبادلات ارزی، شما با ارز رسمی کشورهای جهان سروکار دارید و با مقایسه ارز دو کشور میتوانید از نوسانات قیمتی میان آن دو سود کنید. به آن دو ارزی که در کنار هم قرار میگیرند و شما باید بنا به علم معامله گری خود آنها را بررسی کنید، جفت ارز گفته می شود. همانند ریال در مقابل دلار، یورو در مقابل دلار، پوند در مقابل دلار و…

فارکس در مقایسه با بازارهای سهام و کریپتوکارنسی ها، ویژگی هایی مختص به خودش را دارد. در این دوره ی آموزشی شما با این ویژگی ها و نحوه ی ورود و کسب درآمد از این بازار آشنا می شوید.

احتمالا شنیده اید که می گویند، بیشتر معامله گران فارکس سودده نیستند ، به نظر شما چرا این اتفاق می افتد؟
نکته بسیار مهم در تحلیل هر بازاری، فهم و درک فلسفه و بنیاد آن بازار است.
اگر شما یک معامله گر مبتدی هستید و یا کسی که هنوز تحلیل تکنیکال را آموزش ندیده اید، این دوره آموزشی مختص شماست.در این دوره آموزشی، شما فلسفه فارکس و مفاهیم اولیه آن و همچنین تحیلیل تکنیکال براساس پرایس اکشن را به صورت مقدماتی آموزش می بینید.

بعد از دیدن این دوره شما آمادگی لازم جهت شرکت در دوره پرایس اکشن پیشرفته کریس کاپری را پیدا می کنید و در آنجا پرایس اکشن را به صورت کاملا حرفه ای آموزش می بینید .

دوره ی مقدماتی فارکس، توسط کریس کاپری، معامله گر مطرح بازارهای مالی، تهیه شده است و آکادمی دال ترید به صورت کاملا رایگان، ترجمه تخصصی آن را ارائه داده است.

دوره مقدماتی فارکس جلسه اول

معارفه

در جلسه اول از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، شما با آقای کریس کاپری و ویژگی های این دوره آموزشی آشنا می شوید.
در این جلسه آموزشی در مورد آزادی شما در بازار فارکس صحبت می شود و این که در فارکس، شما هستید که میزان درآمد خود را تعیین می کنید، شما تعیین می کنید که در چه زمانی و در چه مکانی فعالیت کنید و کسب درآمد کنید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه دوم

کسب مهارت در معامله گری

در این جلسه در مورد نهایی ترین هدف ما به عنوان یک معامله گر صحبت می شود: کسب مهارت در معامله گری

یک معامله گر حرفه ای، همیشه به دنبال ساخت و ارتقای مهارت هایش است به خصوص مهارت های پایه ای، و به مانند یک فوتبالیست حرفه ای باید روی تک تک مهارت های خود کار کند تا در نهایت بتواند بهترین تصمیم را برای معاملات خود بگیرد.

خوشبختانه دوره های آموزشی کریس کاپری، کاملا مبتنی برمهارت هستند و در این دوره رایگان مقدماتی فارکس هم این موضوع به شما ثابت خواهد شد.

تمرین کردن، جزء جدایی ناپذیر در ساخت مهارت است، بعد از تمرین زیاد، روال کارهایی که باید انجام شود برای ما به عادت تبدیل می شود و کاملا در ذهن ناخودآگاه ما جای می گیرد.
در این جلسه کریس کاپری درباره فعالیت های گذشته خود در هج فاندها تا تاسیس موسسه 2skiesforex صحبت می کنند و روش های رسیدن به مهارت در معامله گری که خود از آن ها بهره برده است را بیان می کنند.

آقای کاپری در این دوره و همچنین دوره مدیریت سرمایه و احساسات، تجربیات آموخته شده در رشته عصب شناسی درباره عملکرد مغز و ارتباط مغز با دنیای معامله گری را به ما منتقل می کنند که در نوع خود بسیار با ارزش هستند.

در این جلسه همچنین با آقای ساشا گوگولین، یکی از دانشجویان برتر کریس کاپری آشنا می شوید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه سوم

مزایای بازار فارکس و سشن های معاملاتی

در جلسه سوم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، درباره مزایای بازار فارکس و همچنین سشن های معاملاتی بازار فارکس صحبت می شود.

به نظر شما، بازار فارکس به نسبت بقیه بازارها چه مزایایی دارد؟

تا اواخر دهه 90 هیچ معامله گر خرده پایی در بازار فارکس وجود نداشت و معاملات فقط توسط سازمان های بزرگ انجام می شد و بعد از آن کم کم بروکرهای آنلاین خدمات رسانی خود به معامله گران خرد را شروع کردند.

به نوعی می توان گفت که معامله ی معامله گران خرده پا پدیده ای نو و تازه است، به همین خاطر است که این موضوع برای بیشتر افراد جذاب است و سعی در یادگیری و کسب درآمد از این بازار دارند.

بازار فارکس دارای بیشترین حجم معاملاتی در میان تمام بازارهاست و در روز بیشتر از 6.6 تریلیون دلار حجم معاملات دارد.

بازار فارکس یک بازار کاملا غیرمتمرکز است و تحت کنترل هیچ نهاد یا سازمانی قرار ندارد.
از جمله مزایای بازار فارکس که در این جلسه به آن پرداخته می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بازار 24 ساعته
 • بدون واسطه بودن
 • ضریب اهرمی
 • نقدینگی بالا
 • نوسانات بالا

دوره مقدماتی فارکس جلسه چهارم

نحوه کارکرد جفت ارز ها

در جلسه چهارم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، شما با نحوه کارکرد جفت ارزها آشنا می شوید.

معامله گری در فارکس با معامله در بازار بورس کمی تفاوت دارد، شما در بازار فارکس، یک ارز را در مقابل ارزی دیگر معامله می کنید.

در بازار فارکس چگونه سود می کنیم؟

اگر تحلیل شما این باشد که مثلا ارزش یورو در مقابل دلار افزایش خواهد یافت، شما باید روی جفت ارز یورودلار معامله خرید باز کنید، یعنی شما یورو را می خرید و دلار را می فروشید.

جفت ارزها در بازار فارکس با 3 حرف مشخص می شوند که این موارد توسط ISO تعیین می شود.
مثلا برای جفت ارز یورو از 3 حرف EUR استفاده می شود.
و برای دلار آمریکا از USD استفاده می شود
حالا، جفت ارز یورو در مقابل دلار را به صورت EURUSD نشان می دهیم.
مثلا می گویند که EURUSD: 1.1425 ؛ چه مفهومی دارد؟

کمی به این موضوع فکر کنید، و اگر به پاسخ نرسیدید ویدیو جلسه را چندبار ببینید.
در این مثال یورو ارز پایه و دلار ارز مقابل است.

جفت ارزها به 3 نوع تقسیم می شوند :

 • جفت ارزهای اصلی: هرکدام از ارزهای کشورهای G10 که به همرا دلار ایالات متحده می آید مثل EURUSD
 • جفت ارزهای فرعی: منظور ارزهایی است که دلار آمریکا در آن ها دیده نمی شود مثل EURJPY
 • Exotic( نوظهور): جفت ارزهایی که از یک ارز اصلی و ارز یکی از کشورهای نوظهور تشکیل شده است مثل دلار آمریکا در مقابل دلار هنگ کنگ

اسپرد چیست؟

اسپرد در واقع تفاوت بین قیمت ASK(قیمت خرید) و BID ( قیمت فروش) هست.
یک مثال: فرض کنید که شما قصد گرفتن پوزیشن خرید در یورودلار دارید، قیمت ASK الان 109.407 و قیمت BID برابر 109.404 هست.

اگر پوزیشن خرید بگیرم، بروکر خرید من را به قیمت ASK یعنی 109.407 انجام می دهد و اگر پوزیشن فروش بگیرم در قیمت 109.404 معامله من را باز می کند.
به تفاوت این دوتا عدد، یعنی .407 و .404 اسپرد می گویند.

با این تفاسیر، برای درک بهتر این موضوعات و توضیحات بیشتر و تخصصی تر از زبان کریس کاپری، پیشنهاد می کنم جلسه چهارم از دوره مقدماتی رایگان فارکس کریس کاپری را ببینید.

آزمون

کدام یک از جفت ارزهای زیر جزو جفت ارزهای اصلی محسوب میشود؟
کدام یک از جفت ارزهای زیر جزو جفت ارزهای کراس محسوب میشود؟
کدام یک از جفت ارزهای زیر جزو جفت ارزهای اگزوتیک محسوب میشود؟
اگر در جفت ارز EURUSD قیمت BID برابر با 1.18084 باشد و قیمت ASK برابر با 1.18065 باشد، مقدار اسپرد آن چند پیپ است؟

آیا در این زمینه سوالی دارید؟

از کارشناسان ما مشاوره ی رایگان دریافت کنید.

تماس با ما

دوره مقدماتی فارکس جلسه پنجم

ویژگی های یک بروکر خوب

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از ورود به بازار فارکس و شروع فرایند معامله گری باید به آن توجه کنیم، انتخاب یک بروکر مناسب است.

در جلسه پنجم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، با موارد زیر آشنا می شویم:

 • ویژگی های یک بروکر مناسب
 • آشنایی با متاتریدر 4 و نحوه کار با آن
 • آشنایی با انواع سفارش گذاری ها

بروکر یا کارگزار، در واقع واسطه معامله گران خرده پا، با بازار بین بانکی است و از طریق پلتفرمی که در اختیار ما قرار می دهد می توانیم معاملات خرید و فروش خود را انجام دهیم.

در ایران به دلیل تحریم های بین المللی، و این که ممکن است تعداد زیادی از بروکر ها با ایران کار نکنند، باید با احتیاط بیشتری بروکر خود را انتخاب کنیم.

در سال های گذشته، شاهد کلاهبرداری های متعددی از سمت بروکرهای غیرمعتبر که دارای مجوزهای لازم نیستند، بوده ایم.

در انتخاب یک بروکر مناسب بررسی وضعیت رگولاسیون بروکر، تعداد بازارها و ابزارهای مالی که ارائه می کند، راه های واریز و برداشت و ….حائز اهمیت فراوانی است.

در این جلسه آموزشی، تمام نکات مهمی که باید در انتخاب یک بروکر مدنظر قرار دهیم، با جزئیات بیان شده است و می توانید با دقت این جلسه را مشاهده بفرمایید.

متاتریدر 4، از جمله پلتفرم های معاملاتی محبوب است که در بین معامله گران حرفه ای شهرت خاصی دارد و می توانیم از طریق این پلتفرم معاملات خود را انجام دهیم.

نکته مهم نحوه استفاده از پلتفرم متاتریدر 4 است که در جلسه پنجم از دوره از نحوه دانلود و افتتاح حساب معاملاتی تا آشنایی با اجزای مختلف متاتریدر و حتی سفارش گذاری ها، کامل بررسی شده است.

اگر هر سوالی در مورد بروکرها دارید در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید.

 

دوره مقدماتی فارکس جلسه ششم

انتخاب سبک معاملاتی

یکی از مشکلات شایعی که در بین معامله گران فارکس دیده می شود، این است که سبک معاملاتی آن ها متناسب با شخصیت، توانایی های روانشناختی، قدرت ذهنی و برنامه زندگی آن ها نیست.

آیا شما یک معامله گر تمام وقت هستید که می توانید تمام طول مدت پای چارت بنشینید؟
آیا شما کسی هستید که مشغول انجام کار دیگری هستید و دوست دارید که در بازار فارکس هم فعالیت کنید؟

می دانید که در انتخاب سبک معاملاتی رعایت چه نکاتی مهم است؟

یکی از روش های معامله گری، روش معامله گری میان مدت یا Swing trade است که ما به دنبال روندهای ناشی از تغییر روند هستیم. در سبک معامله گری Swing trade، باید اغلب اوقات همگام با جریان سفارشات غالب در مارکت معامله کنید.در این سبک معاملاتی، معامله می تواند روزها و هفته ها باز باشد.

روش دیگر معاملاتی، روش معاملاتی روزانه است.
در این روش شما با تایم فریم های کوتاه کار میکنید که می تواند یک ساعته، نیم ساعته، یک ربعه، پنج دقیقه، سه دقیقه و یک دقیقه باشد.

روش دیگر معاملاتی، روش معامله گری بلند مدت یا Position Trading هست.
هر کدام از روش هایی که عنوان شد، دارای شرایط استفاده مخصوص به خود است و در این ویدیو با مزایا و معایب هرکدام از این سبک های معاملاتی آشنا می شوید.

شما بعد از دیدن این ویدیو باید بتوانید به سوالات مهم زیر پاسخ دهید و به یک نتیجه گیری درست برسید:
چگونه بتوانم سبک معاملاتی مخصوص به خود را پیدا کنم؟
بهترین روش معاملاتی مخصوص من کدام است؟ چرا؟

دوره مقدماتی فارکس جلسه هفتم

انواع چارت های معاملاتی

اگر متاتریدر خود را، براساس آموزش های جلسه گذشته راه اندازی کرده باشید، احتمالا نمودارهای جفت ارزهای مختلف را دیده باشید.

در جلسه هفتم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، انواع چارت ها مورد بررسی قرار می گیرد.

ساده ترین نموداری که داریم، نمودار خطی یا Line Chart هست و احتمالا آن را در روزنامه ها و سایت های اقتصادی دیده اید و یک نمای ساده و کلی از گذشته قیمت در در اختیار ما قرار می دهد و چندان مناسب معامله گران نیست، چون اطلاعات زیاد و مورد نیاز را به ما نمی دهد.

نوع دیگری از نمودار که بررسی می کنیم، نمودار میله ای است؛ این چارت از یک خط عمودی تشکیل شده است که محدوده قیمتی را در یک تایم مشخص نشان می دهد.

معروف ترین و پرکاربردترین نموداری که با آن کار می کنیم، چارت کندل استیک است.
نمودار کندل استیک، حرکات قیمت را بهتر نشان می دهد، که شامل بدنه کندل، محل باز شدن، محل بسته شدن و همچنین بیشترین و کمترین قیمت در طول آن سشن و بازه زمانی معاملاتی هستیم.

در این جلسه آموزشی، با انواع چارت ها و کاربرد آن ها آشنا می شوید.

تمرین

در چارت زیر انواع چارت ها بررسی کنید و کندل های تایم یک ساعته ی چارت EURUSD را از سال 2020 بررسی کنید و هر سوالی داشتید در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه هشتم
انواع تایم فریم ها

موضوع جلسه هشتم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، به فهم و درک یک مفهوم بنیادی می پردازد؛ انواع تایم فریم ها

خیلی از معامله گران بدون داشتن درک درستی از تایم فریم ها پا به میدان معامله گری می گذارند و تبعات زیادی را برای آنان دارد.
در این جلسه به صورت بنیادی می توانید تایم فریم ها را یک بار برای همیشه فهم کنید و پایه مفاهیم بعدی را به خوبی در ذهن خود بچینید.
در تحلیل تکنیکال، هدف اصلی ما بررسی رفتار حرکتی قیمت در گذشته و گرفتن تصمیم های معاملاتی جدید در حالت زنده بازار با توجه به آن هاست؛ و برای این مهم ما به فهم تایم فریم ها نیاز داریم.
هدف شما به عنوان یک معامله گر، انجام معاملات بلندمدت است یا میان مدت یا کوتاه مدت؟
بعد از تعیین این موضوع، شما باید به دنبال این باشید که بهترین تایم فریم برای معاملات شما چه تایم فریمی است.
تایم فریم های مختلف در هم تنیده هستند و با هم ارتباط های تنگاتنگ دارند و در این جلسه آموزشی شما این ارتباطات را به خوبی درک خواهید کرد.
هر تایم فریمی اطلاعات خاص و ویژه ای را به ما می دهد؛ اطلاعاتی درباره رفتار حرکتی قیمت و جریان سفارشات.
این که چه تایم فریمی مناسب شماست بستگی به این دارد که شما می خواهید یک معامله گر بلندمدت باشید یا یک معامله گر Swing trade باشید یا یک معامله گر روزانه.
این جلسه آموزشی را ببینید و در مورد خودتان به این نتیجه برسید که چه تایم فریمی مناسب سبک کاری شماست.

 

 

تمرین

در چارت بالا در چارت USDCAD حرکات قیمت از تایم ماهانه تا 1 دقیقه ی آن را بررسی کنید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه نهم
هرم رفتارهای حرکتی قیمت

به جلسه نهم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری خوش آمدید!

این جلسه، جلسه ای است که دیدگاه شما را به تحلیل تکنیکال تغییر می دهد، در این بخش شما با سبک معاملاتی پرایس اکشن آقای کریس کاپری بیشتر آشنا می شوید.
شما در این جلسه با این موارد آشنایی پیدا می کنید:

 • روندها و نحوه تشخیص آن ها
 • ویژگی ها و شاخصه های روندها
 • حرکات جنبشی و اصلاحی
 • فهم نواحی حمایتی و مقاومتی

و در کل، با هرم رفتار حرکتی قیمت کریس کاپری آشنا می شوید.
اساس سبک پرایس اکشن کریس کاپری، نگرش مهارت محور و تصمیم محور است، نه قانون مند و کمی
در این روش شما با بررسی رفتارهای حرکتی قیمت، می توانید جریان سفارشات و تعادل و عدم تعادل در بازار را تشخیص دهید.
شما باید در خوانش چارت و ترجمه حرکات قیمت، به مهارت برسید، و مهارت کلید موفقیت شما در معاملات است.
اساسا شما ابتدا روندهای موجود در بازار را شناسایی می کنید و با انواع آن و مفاهیم آن آَشنا می شوید، و سپس می توانید به کمک نکاتی که در بحث مومنتوم مطرح می شود، میزان قدرت و ضعف روند موجود را بررسی کنید.
روندها یا صعودی هستند، یا نزولی و یا خنثی
ما به عنوان معامله گر، اغلب اوقات به دنبال بازار رونددار هستیم، چون این چیزی است که می توانیم از آن کسب سود کنیم.
بعد از این که شما با انواع روندها و حرکات بازار آشنا شدید، می توانید با فهم نواحی حمایتی و مقاومتی، مهم ترین سطوحی که برای معامله گران سازمانی و هج فاندها جذاب هستند را پیدا کنید.
این جلسه به شما یاد می دهد که به نمودار نگاهی ساده داشته باشید و خود را درگیر مفاهیم پیچیده و بی کاربرد نکنید و به سبک معامله گران حرفه ای، معامله کنید.
این جلسه می تواند یک آشنایی با سبک پرایس اکشن حرفه ای کریس کاپری باشد و شرح و بسط و آموزش کامل این مفاهیم در دوره پرایس اکشن پیشرفته کریس کاپری وجود دارد که می توانید در آن دوره شرکت کنید.

 

 

تمرین

در جفت ارزهای EURUSD, USDCAD, USDCHF نواحی حمایتی و مقاومتی آن را مشخص کنید و اگر سوالی داشتید در بخش دیدگاها از ما بپرسید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه دهم
فهم جریان سفارشات

در جلسه دهم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، به بررسی موضوع جریان سفارشات و ارتباط آن با رفتارهای حرکتی قیمت پرداخته شده است.

آقای کاپری در این جلسه بیان می کنند که، معمولا افراد جریان سفارشات را به خوبی درک نکرده اند و در اغلب دوره های آموزشی اطلاعاتی نه چندان درست در مورد این موضوع گفته شده است.

در این دوره آموزشی، شما جریان سفارشات را به سبک معامله گران بانکی و هج فاندها فهم می کنید و با عینک یک معامله گر حرفه ای به بازار نگاه می کنید.

کریس کاپری به واسطه سال ها فعالیت در هج فاندها توانسته است که به یک فهم درست و عمیق از جریان سفارشات و رفتارهای حرکتی قیمت دست پیدا کند که در این جلسه با مفاهیم ابتدایی آن آشنا خواهید شد.

معامله گری بازی اطلاعات است، این جمله را زیاد از کریس کاپری خواهید شنید

منظور از بازی اطلاعات چیست؟
تمام اتفاقاتی که در یک بازار رخ می دهد؛ چه تکنیکالی و چه فاندامنتالی، در نهایت توسط معامله گران تفسیر می شود و حاصل آن یک سفارش خرید یا فروش در بازار است.

در بررسی جریان سفارشات، ما می توانیم به تمام این اطلاعات ارزشمند دست پیدا کنیم.
جریان سفارشات، در واقع مهم ترین محرکه قیمت است که کندل ها را شکل می دهد و ما با تحلیل جریان سفارشات، می توانیم دست برتر در مارکت را تشخیص دهیم و همگام با آن معاملات خود را انجام دهیم.

در این جلسه آموزشی، شما با این مفهوم اساسی آشنا می شوید و می توانید به یک درک درست از این موضوع برسید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه یازدهم
حرکات جنبشی و اصلاحی

در جلسه یازدهم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، شما با بخش اول از هرم رفتار حرکتی قیمت یعنی حرکات جنبشی و اصلاحی آشنا می شوید.

موضوع بسیار مهم در این مورد، فهم جریان سفارشات در پس حرکات جنبشی و اصلاحی است.

حرکات جنبشی شاخصه هایی دارد از جمله :

 • کندل های بزرگ
 • بیشتر کندل ها هم رنگ هستند.
 • محل بسته شدن کندل ها، در جهت روند غالب است.

 

برای فهم این ویژگی ها پیشنهاد می کنم ویدیو آموزشی را با دقت ببینید؛ البته حرکات جنبشی شاخصه های دیگری هم دارد که توضیح و بسط پیشرفته این موارد، در دوره پیشرفته پرایس اکشن کریس کاپری بررسی می شود.

بعد از فهم حرکات جنبشی، درک حرکات اصلاحی به مراتب ساده تر است؛ چرا که ویژگی هایی متضاد با حرکات جنبشی دارد از جمله:

 • کندل های کوچک
 • ترکیبی از کندل های صعودی و نزولی
 • محل بسته شدن کندل ها، اغلب در وسط کندل است.

 

در جلسه یازدهم این دوره، می توانید این مفاهیم را در قالب مثال از زبان کریس کاپری یاد بگیرید.
برای درک بهتر این موارد، پیشنهاد آکادمی دال ترید، شرکت در دوره پیشرفته پرایس اکشن کریس کاپری است که به صورت تخصصی ترجمه و زیرنویس شده است.

تمرین 

در چارت 4 ساعته ی GBPUSD حرکات جنبشی و اصلاحی آن را بررسی کنید. (اگر سوالی داشتید با کارشناسان ما تماس بگیرید)

دوره مقدماتی فارکس جلسه دوازدهم و سیزدهم و چهاردهم
لایوترید براساس مفاهیم دوره

یک موضوع مهم در هر دوره آموزشی این است که، مفاهیمی که آموزش داده می شوند، کاربردی باشند و بتوان از آن ها در حالت زنده و لایو بازار استفاده کرد.

مشکلی که اکثر دوره های آموزشی دارند دقیقا همین موضوع است؛ مطالبی به صورت تئوری بیان می شود و دانشجو در مواجهه با بازار دچار سردرگمی می شود و نمی تواند به درستی از مفاهیم استفاده کند.

دوره های کریس کاپری، به صورت کامل این ضعف را پوشش داده اند و اتفاقا شما بیشتر از هر چیز دیگری با حالت لایو بازار مواجه می شوید.

در دوره پرایس اکشن پیشرفته، حدود 3 ساعت از دوره به صورت کامل به لایوتریدها اختصاص دارد و به صورت منظم براساس تمام مفاهیم و ستاپ هایی که در دوره بیان می شود، لایوتریدهایی قرار داده شده است.

در این 3 جلسه آموزشی، شما می توانید ببینید که کریس کاپری، چگونه براساس مفاهیم گذشته دوره، نقاط ورود، استاپ لاس(SL)و تارگت(TP) را پیدا می کنند.

در این سه جلسه از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، هم به همین منوال، شما شاهد لایوترید کریس کاپری و دانشجویشان ساشا گوگولین خواهید بود.

جلسه دوازدهم

 

 

جلسه سیزدهم

 

 

جلسه چهاردهم

 

 

تمرین

با توجه به مطالب یادگرفته شده در جلسات قبل، چارت EURUSD را به صورت مولتی تایم فریم تحلیل کنید و عکس تحلیل خود را برای ما ارسال کنید.

دوره مقدماتی فارکس جلسه پانزدهم
ساخت مهارت های معاملاتی

جمله مهم در جلسه پانزدهم دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، این است که «معامله گری اصلا بازی هوش نیست، شما به کمی هوش نیاز دارید، معامله گری بیشتر بازی مهارت هاست».

برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای، شما به مهارت های مختلفی نیاز دارید که باید با هم مرتبط باشند و یک هدف واحد را دنبال کنند.

نکته مهم در ساخت مهارت های معاملاتی، این است که شما مهارت ها را به ترتیب آن ها پیش ببرید و ابتدا باید مهارت های پایه ای خود را تقویت کنید.

در این جلسه شما متدی را برای ساخت مهارت های معامله گری خود می آموزید:

 • آموزش و یاد گیری مفاهیم و دانش پایه
 • داشتن تمرین های هدفمند جهت ساخت مهارت
 • ثمر کار(نتیجه شفاف و واضح)

هدف نهایی هم این است که، مهارت های شما به سطح ناخودآگاه برسند و به عادت تبدیل شود و سپس تمام مراحل مورد نیاز به صورت اتوماتیک انجام می شود.

دوره پرایس اکشن پیشرفته کریس کاپری، یک دوره مبتنی بر مهارت و تمرین است که بر این مدل ساخت مهارت استوار است.
در این جلسه آموزشی، شما متد 3 مرحله ای ساخت مهارت را از کریس کاپری یاد می گیرید.

 

 

دوره مقدماتی فارکس جلسه شانزدهم
مدیریت ریسک و سرمایه

مدیریت ریسک و سرمایه، جزو مهم ترین عوامل تاثیر گذار در عملکرد شما در معامله گری محسوب می شود.

مدیریت سرمایه در فارکس جزو مواردی است که به گفته کریس کاپری، کسی بدون داشتن دانش و اطلاعات و رعایت نکات مهم در آن نمی تواند در فارکس به سوددهی برسد.

در جلسه شانزدهم از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، شما با مهم ترین موضوعات در این زمینه آشنا می شوید از جمله :

 • میانگین +R و نسبت ریسک به ریوارد
 • آشنایی با ریسک ورشکستگی
 • ارتباط میان وین ریت و نسبت ریسک به ریوارد و ریسک ورشکستگی
 • در هر معامله مجاز به چه مقدار ریسک هستیم؟
 • نحوه محاسبه ریسک روزانه و هفتگی و ماهانه
 • در محاسبات خود، نسبت دلاری بهتر است یا درصدی؟

در این جلسه آموزشی، تمام این مباحث پوشش داده می شود و شما با مدیریت ریسک و سرمایه آشنا می شوید.

این جلسه یکی از مهم ترین جلسات دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری است، و به شما پیشنهاد می کنم حتما ویدیو این جلسه را چند بار ببینید.

در دوره مدیریت سرمایه و ریسک و احساسات کریس کاپری، شما به صورت بسیار حرفه ای تر با مفاهیم این حیطه آشنا می شوید و می توانید بهتر و حرفه ای تر، معاملات و پرتفوی خودتان را مدیریت کنید و در زمینه مدیریت ریسک مالی و مدیریت سرمایه به مهارت برسید.

 

 

دوره مقدماتی فارکس جلسه هفدهم

نگرش های ذهنی و اهمیت ذهن

نگرش های ذهنی، به مانند مدیریت ریسک و سرمایه، تاثیر بسزایی در عملکرد معامله گری ما دارد و درک این موضوع می تواند به ما کمک کند که معاملات منطقی تری داشته باشیم.

در این جلسه آموزشی، درباره نگرشهای ذاتی انسان که از انواع عصبی، بیولوژیکی و روانشناسی هستند صحبت می شود.

یکی از این نگرش ها که به نوعی با تکامل ما در ارتباط است، نگرش منفی نگرانه است و این موضوع هم با ذات ما مرتبط است و معمولا انسان ها به به عواملی که به آن ها ضرر می رساند بیشتر از عواملی که کمک می کنند، اهمیت می دهند.

در این جلسه درباره نگرش منفی نگرانه، منشا آن و همچنین تاثیر آن بر ذهن و بدن صحبت می شود.

موضوع بعدی که مطرح می شود، بیزاری از ضرر است و به نوعی شاخه ای از نگرش منفی نگرانه است.

موضوعاتی که در این جلسه در مورد آن بحث می شود شامل:

نگرش منفی نگرانه
بیزاری از ضرر
بیزاری از حسرت خوردن
نگرش تایید گرفتن
نگرش گذشته نگرانه
ترس از دست دادن

بدون شک موضوعات روانشناسی معامله گری یکی از مشکل های بزرگی است که اکثر معامله گران با آن روبه رو هستند و شاید نقطه تمایز معامله گران موفق و غیرموفق دقیقا همین موضوع باشد.

در این جلسه آموزشی شما با عوامل ذهنی که مانع عملکرد صحیح ما می شوند آشنا می شوید و کریس کاپری به واسطه تحصیلات حرفه ای در رشته عصب شناسی، در این باره صاحب نظر هستند و دیدن این جلسه آموزشی از دوره مقدماتی فارکس، می تواند به شما یک نگرش جدید درباره معامله گری بدهد.

 

 

دوره مقدماتی فارکس جلسه هجدهم
سه مهارت اصلی یک معامله گر

در جلسه هجدهم و پایانی از دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، با 3 مهارت مهم در معامله گری آشنایی می شویم:

مهارت تحلیلی و گرفتن تصمیم های معاملاتی
مهارت مدیریت ریسک و سرمایه
مهارت های روانشناسی

معامله گری، ذاتا در ذهن ما واکنش های روانشناختی ایجاد می کند و این واکنش ها تا حدودی مختص شغل معامله گری است.

اولین موردی که بررسی می شود نظم است، نظم باعث ایجاد عادات جدید در زندگی ما می شود. ذهن انسان همیشه عادتی را انتخاب می کند که غلبه بیشتری دارد و برای ایجاد عادت جدید، باید آن عادت را به طور منظم، بارها و بارها تکرار کنیم.

نظم در زندگی ما پیوستگی و ثابت قدمی می آفریند و این دو در کنار هم منجر به ایجاد هوش عاطفی میشوند.

هوش عاطفی در معامله گری جایگاه خیلی مهمی دارد چون در معامله گری شما با احساسات زیادی سروکار دارید و معامله گری مدام شما را از لحاظ روانشناختی و بیولوژیکی و عصب شناختی به چالش میکشد.

مهارت مهم دیگری که در معامله گری باید در خود ایجاد کنیم و پرورش دهیم، صبر است.
صبر حاصل و نتیجه جمعی از مهارت هاست که می تواند ما را در این مسیر به شدت یاری دهد.

همه ما به لحاظ روانشناختی، پاداش آنی و لحظه ای را به یک پاداش بلند مدت ترجیح می دهیم؛ این یک مسئله خیلی مهم است چون مدام در فرایند معامله گری با آن درگیر هستیم.

در این جلسه آموزشی شما با واقعیت درونی انسان که با معامله گری مقابله می کند آشنا می شوید و متوجه خواهید شد که چگونه، بتوانید روی آن ها تسلط پیدا کنید و آن ها را مدیریت کنید.

 

 

دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، به صورت رایگان و با ترجمه تخصصی خدمت شما معامله گران عزیز و کاربران آکادمی دال ترید ارائه شد.

مشکلی که در خیلی از آموزش ها وجود دارد، این است که دانشجو را بدون این که مفاهیم اولیه و دانش مقدماتی لازم را داشته باشد، وارد یک مسیر گنگ آموزشی می کنند.

نکته ای که کریس کاپری تاکید بسیار زیادی روی آن دارند، تاثیر مفاهیم پایه بر فهم مباحث پیشرفته است.

در دوره مقدماتی فارکس کریس کاپری، به صورت منظم و مرحله به مرحله، در مورد تمام مفاهیم پایه ای که برای ورود به آموزش های پیشرفته نیاز است آشنا شدید.

از مفاهیم ابتدایی و آشنایی با بازار فارکس گرفته، تا مفاهیم ابتدایی تحلیل تکنیکال براساس پرایس اکشن و همچنین نکات خوب و ارزنده ای درباب مدیریت سرمایه و احساسات بیان شد.

اگر شما کسی هستید که قصد فعالیت در حوزه بازارهای مالی، از جمله فارکس، بازار ارزهای دیجیتال، بورس سهام ایران و … را دارید، اما هیچ آشنایی با بازارهای مالی ندارید، پیشنهاد می شود بعد از دیدن دوره مقدماتی فارکس، دوره های پیشرفته پرایس اکشن، دوره پیشرفته ایچیموکو و همچنین دوره مدیریت سرمایه و احساسات کریس کاپری را شرکت کنید و بعد از طی مراحل آموزش و تمرین حرفه ای و پیشرفته، وارد دنیای جذاب معامله گری و کسب درآمد از آن شوید.

این دوره به صورت رایگان ترجمه و ارائه شده است، لذا جهت جلوگیری از هرگونه سواستفاده از آن، این صفحه را با دوستان خود و کسانی که قصد فعالیت در بازارهای مالی دارند، به اشتراک بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *